Veseli: Sot do të votohet demarkacioni

1
Ndaje:
Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli ka njoftuar se sot do te votohet demarkacioni.

Është vullnet i deputetëve dhe kjo gjë do te përfundohet sot.

Këtë deklarate ai e bëri pas mbledhjes se kryesisë së Kuvendit.

Ai ka bërë të ditur se kjo është vendimmarrje e kryesisë. Ai përmendi dy deputet qe ja e në gjendje të rënd shëndetësorë, si Flora Brovina dhe Eamiz Kelmendi.

Ai tha se 5 deputet nga VV ja e larguar nga seanca. /Kosova.info/

SQARIM: Dritarja.info mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit për mirëkuptim!