Tue. Aug 3rd, 2021

Mercedes-Benz mundë BMW dhe Audi

Mercedes-Benz mbroi me sukses kurorën e saj si marka më e shitur në botë e makinave luksoze, duke mposhtur rivalët e BMW dhe Volkswagen Group...

HP Spectre x360 mahnitës

HP Specter x360 i ri (2019) është i dizajnuar për të bërë përshtypje me dizajnin e tij të hollë, elegant, hardware të përmirësuar dhe jetëgjatësi...

Qyteti i së ardhmes nga Toyota

Deri tani, gjëja më ambicioze e zbuluar në CES 2020 ishte Woven City i Toyota, një komunitet prototip i së ardhmes që do të ndërtohet...

BMW 2 Gran Coupe 2020 (M235i)

BMW 2 Gran Coupé 2020 (M235i) - Pamja e parë në 4K | e Brendshme dhe jashtmeBMW 2 Series Gran Coupe i ri, M235i është...

Kawasaki Concours 14 ABS 2020

Me performancën e frymëzuar nga Kawasaki Ninja sportiv, Concours 14 ABS ofron platformën përfundimtare të turneve sportiv. Duke ofruar të dy performancat mbresëlënëse të supersportit...

Mercedes-Benz EQS 2021

Mercedes-Benz është duke u përgatitur të marrë kryesimin nga rivalet si: Tesla Model S,Porsche Taycan dhe gjeneratën e ardhshme Jaguar XJ me sallonin e saj...

Volkswagen i ri e-Up

Makina elektrike e qytetit tani do të ofrojë vozitje deri 159 milje me nje mbushje, me çmimet që fillojnë nën 20,000 £ Versioni i ri...

Horseshoe Ben-Laptop-i i madh dhe i vogël i Intel

Horseshoe Bend i palosëshëm i Intel-it është një laptop i vogël me një ekran të madh. Nëse jeni duke planifikuar për të blerë një PC,...

Dell Concept Duet dhe Concept Ori

Me modelet Concept Duet dhe Ori, Dell sjell ekran të dyfishtë dhe te palosur për laptopët Duke debutuar në CES 2020, këto prototipe të laptopë-ve...

2020 Suzuki Hayabusa

Motori i fuqishëm, 1340cc, me katër cilindra, DOHC përdor EFI të përparuar të Suzuki-t me dy injektorë të karburantit me 10 vrima që ushqejnë secilin...

2020 Honda CBR650R ABS

2020 Honda CBR650R është Motorri më i fundit praktik dhe sportiv nga Honda. Eshtë një model që kombinon performancën sportive dhe prakticitetin e përditshëm.CBR650R i...

2020 Harley-Davidson LiveWire Elektrik

Kompania e Motorreve Harley-Davidson ndërton motorin e parë me energji elektrike. Për vitin 2020, Harley-Davidson ka jetësuar premtimin e bërë në vitin 2014, duke lëshuar...

2020 Yamaha FJR1300 | AS & AE Ultimate Edition

FJR1300 legjendare ndryshoi botën e Sport Touring përgjithmonë. Dhe për të shënuar dy dekada në krye, Yamaha prezanton FJR1300AS / AE Ultimate Edition. Si një...

2020 BMW S1000RR 205/hp

Gjithmonë duke e shtyrë kufirin dhe në kërkim të linjës ideale, keni 205 HP nën ju. Dhjetë vjet pasi gjenerata e parë e RR marshoi...

Mercedes AVTR

Mercedes-Benz ka zbuluar një prej gjërave më interesante që do të shohim në 2020 Show Consumer Electronics: një makinë koncepti e frymëzuar nga filmi Avatar....

Mercedes-Benz ka publikuar këto foto të maskuara të Facelifte E-class

Ndryshimet e saj më të mëdha janë sistemet e reja të ndihmës për shoferin, variantet hibride dhe shtimi i sistemit MBUX. Makina nuk do të...

2020 Nissan Ariya elektrike EV(Electric Vehicle) me një mbushje vozitet deri 480 kilometra

Las  Vegas -CES - The Global Stage for Innovation - CES 2020 LAS VEGAS - Nissan në CES 2020 njoftoi për pasardhësin e modelit me...

CEO i Volkswagen synon të arrijë Tesla-n në garën për Makina Elektrike

FRANKFURT - Drejtori i Përgjithshëm i Grupit Volkswagen Herbert Diess po i dërgon një mesazh Elon Musk: Ne po vijmë për Tesla-n. VW ID.3 Derisa...

Cruise Origin – Makina e re autonome e GM

Makina autonome me 4 ulëse është gati për shërbim në San Fracisco , kjo makinë mundë të i`u kursej deri 5000$ gjatë vitit klientëve. Cruise...

IPhone i ri me çmim të ulët do të fillon prodhimin masiv në shkurt

Iphone i ri do te kete madhesine 4.7 inch e ngjajshme me Iphone 8. Raportohet se Apple eshte e gatshme te kthej ne treg telefon...

Samsung Galaxy S20 , S20 Plus dhe S20 Ultra

Samsung do te lansoj serine e smartphone-ve Galaxy S20 me daten 11 Shkurt. Sipas informatave qe kane rrjedhe nga Samsung, tani publiku i ka te...

BMW M8 Gran Coupe

BMW M8  2020 fuqi deri 617 hp dhe me opsion vozitje me 4x4(All-Wheel Drive) M8 coupe dhe convertible prodhojne 600/hp ndersa modeli Competition ka 17/hp...

Galaxy Z Flip

Ekskluzive Galaxy Z Flip me ngjyra te ndryshme do te i afrohet se pari operatoreve ne Kore te Jugut Samsung  eshte duke u pergaditur te lansoj...

Super makina sportive Chevrolet Corvette Z06 2019

Chevrolet Corvette Z06Z06  ka motorr  6.2  V-8 dhe fuqi 650 hp qe e rangon si super veture ne performance.Gjate testimit, ka arrite 0-100k/h ne kohen ...

10 Telefonat më të mirë për vitin 2018

1. SAMSUNG GALAXY NOTE 9     2. HUAWEI MATE 20 PRO     3. GOOGLE PIXEL 3 XL AND PIXEL 3     4....

Apple lëshon iOS 12.1.1

Apple ka lëshuar iOS 12.1.1. Ky version sjell mbështetjen për eSIM për iPhone XS, iPhone XS Max dhe iPhone XR. Gjithashtu, tani do të keni...

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 është një prej smartfonëve më të përfolur të këtij viti që vjen. Super i përmirësuar dhe padyshim që do të jetë më...

Galaxy S10 mund të lë shumë prapa iPhone dhe laptopët Apple

Samsung Galaxy S10 mund të shtyjë kufijtë e asaj që ishte menduar se ishte e mundur për telefonat që arrijnë vitin e ardhshëm, gjë që...

iPhone 11 do të marr ekranin fleksibil nga Samsung Galaxy X

iPhone i ri 11 nga Apple mund të vijë me një ekran mjaft të veçantë, pasi ai mund të jetë i njëjti ekran që përdoret...

LG dhe Samsung do të lansojnë telefonat tyre 5G në MWC 2019

Një raport i ri nga Korea e ka cilësuar Mobile World Congress si ngjarjen në të cilën ne do të shohim debutimin e telefonave 5G...

Mercedes-Benz mundë BMW dhe Audi

Mercedes-Benz mbroi me sukses kurorën e saj si marka më e shitur në botë e makinave luksoze, duke mposhtur rivalët e BMW dhe Volkswagen Group...

HP Spectre x360 mahnitës

HP Specter x360 i ri (2019) është i dizajnuar për të bërë përshtypje me dizajnin e tij të hollë, elegant, hardware të përmirësuar dhe jetëgjatësi...

Qyteti i së ardhmes nga Toyota

Deri tani, gjëja më ambicioze e zbuluar në CES 2020 ishte Woven City i Toyota, një komunitet prototip i së ardhmes që do të ndërtohet...

BMW 2 Gran Coupe 2020 (M235i)

BMW 2 Gran Coupé 2020 (M235i) - Pamja e parë në 4K | e Brendshme dhe jashtmeBMW 2 Series Gran Coupe i ri, M235i është...

Kawasaki Concours 14 ABS 2020

Me performancën e frymëzuar nga Kawasaki Ninja sportiv, Concours 14 ABS ofron platformën përfundimtare të turneve sportiv. Duke ofruar të dy performancat mbresëlënëse të supersportit...

Mercedes-Benz EQS 2021

Mercedes-Benz është duke u përgatitur të marrë kryesimin nga rivalet si: Tesla Model S,Porsche Taycan dhe gjeneratën e ardhshme Jaguar XJ me sallonin e saj...

Volkswagen i ri e-Up

Makina elektrike e qytetit tani do të ofrojë vozitje deri 159 milje me nje mbushje, me çmimet që fillojnë nën 20,000 £ Versioni i ri...

Horseshoe Ben-Laptop-i i madh dhe i vogël i Intel

Horseshoe Bend i palosëshëm i Intel-it është një laptop i vogël me një ekran të madh. Nëse jeni duke planifikuar për të blerë një PC,...

Dell Concept Duet dhe Concept Ori

Me modelet Concept Duet dhe Ori, Dell sjell ekran të dyfishtë dhe te palosur për laptopët Duke debutuar në CES 2020, këto prototipe të laptopë-ve...

2020 Suzuki Hayabusa

Motori i fuqishëm, 1340cc, me katër cilindra, DOHC përdor EFI të përparuar të Suzuki-t me dy injektorë të karburantit me 10 vrima që ushqejnë secilin...

2020 Honda CBR650R ABS

2020 Honda CBR650R është Motorri më i fundit praktik dhe sportiv nga Honda. Eshtë një model që kombinon performancën sportive dhe prakticitetin e përditshëm.CBR650R i...

2020 Harley-Davidson LiveWire Elektrik

Kompania e Motorreve Harley-Davidson ndërton motorin e parë me energji elektrike. Për vitin 2020, Harley-Davidson ka jetësuar premtimin e bërë në vitin 2014, duke lëshuar...

2020 Yamaha FJR1300 | AS & AE Ultimate Edition

FJR1300 legjendare ndryshoi botën e Sport Touring përgjithmonë. Dhe për të shënuar dy dekada në krye, Yamaha prezanton FJR1300AS / AE Ultimate Edition. Si një...

2020 BMW S1000RR 205/hp

Gjithmonë duke e shtyrë kufirin dhe në kërkim të linjës ideale, keni 205 HP nën ju. Dhjetë vjet pasi gjenerata e parë e RR marshoi...

Mercedes AVTR

Mercedes-Benz ka zbuluar një prej gjërave më interesante që do të shohim në 2020 Show Consumer Electronics: një makinë koncepti e frymëzuar nga filmi Avatar....

Mercedes-Benz ka publikuar këto foto të maskuara të Facelifte E-class

Ndryshimet e saj më të mëdha janë sistemet e reja të ndihmës për shoferin, variantet hibride dhe shtimi i sistemit MBUX. Makina nuk do të...

2020 Nissan Ariya elektrike EV(Electric Vehicle) me një mbushje vozitet deri 480 kilometra

Las  Vegas -CES - The Global Stage for Innovation - CES 2020 LAS VEGAS - Nissan në CES 2020 njoftoi për pasardhësin e modelit me...

CEO i Volkswagen synon të arrijë Tesla-n në garën për Makina Elektrike

FRANKFURT - Drejtori i Përgjithshëm i Grupit Volkswagen Herbert Diess po i dërgon një mesazh Elon Musk: Ne po vijmë për Tesla-n. VW ID.3 Derisa...

Cruise Origin – Makina e re autonome e GM

Makina autonome me 4 ulëse është gati për shërbim në San Fracisco , kjo makinë mundë të i`u kursej deri 5000$ gjatë vitit klientëve. Cruise...

IPhone i ri me çmim të ulët do të fillon prodhimin masiv në shkurt

Iphone i ri do te kete madhesine 4.7 inch e ngjajshme me Iphone 8. Raportohet se Apple eshte e gatshme te kthej ne treg telefon...

Samsung Galaxy S20 , S20 Plus dhe S20 Ultra

Samsung do te lansoj serine e smartphone-ve Galaxy S20 me daten 11 Shkurt. Sipas informatave qe kane rrjedhe nga Samsung, tani publiku i ka te...

BMW M8 Gran Coupe

BMW M8  2020 fuqi deri 617 hp dhe me opsion vozitje me 4x4(All-Wheel Drive) M8 coupe dhe convertible prodhojne 600/hp ndersa modeli Competition ka 17/hp...

Galaxy Z Flip

Ekskluzive Galaxy Z Flip me ngjyra te ndryshme do te i afrohet se pari operatoreve ne Kore te Jugut Samsung  eshte duke u pergaditur te lansoj...

Super makina sportive Chevrolet Corvette Z06 2019

Chevrolet Corvette Z06Z06  ka motorr  6.2  V-8 dhe fuqi 650 hp qe e rangon si super veture ne performance.Gjate testimit, ka arrite 0-100k/h ne kohen ...

10 Telefonat më të mirë për vitin 2018

1. SAMSUNG GALAXY NOTE 9     2. HUAWEI MATE 20 PRO     3. GOOGLE PIXEL 3 XL AND PIXEL 3     4....

Apple lëshon iOS 12.1.1

Apple ka lëshuar iOS 12.1.1. Ky version sjell mbështetjen për eSIM për iPhone XS, iPhone XS Max dhe iPhone XR. Gjithashtu, tani do të keni...

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 është një prej smartfonëve më të përfolur të këtij viti që vjen. Super i përmirësuar dhe padyshim që do të jetë më...

Galaxy S10 mund të lë shumë prapa iPhone dhe laptopët Apple

Samsung Galaxy S10 mund të shtyjë kufijtë e asaj që ishte menduar se ishte e mundur për telefonat që arrijnë vitin e ardhshëm, gjë që...

iPhone 11 do të marr ekranin fleksibil nga Samsung Galaxy X

iPhone i ri 11 nga Apple mund të vijë me një ekran mjaft të veçantë, pasi ai mund të jetë i njëjti ekran që përdoret...

LG dhe Samsung do të lansojnë telefonat tyre 5G në MWC 2019

Një raport i ri nga Korea e ka cilësuar Mobile World Congress si ngjarjen në të cilën ne do të shohim debutimin e telefonave 5G...